Úvodní stránka Fotogalerie KontaktBřezen 18 2019 18:29:12

Předměřice - Libčany 6:2 (2:2)
Muži "A"Předměřice - Libčany 6:2 (2:2)

Branky: Pekáč 2, Šimerda 2, Magyar, Ponikelský

Sestava: Jaška - Hronek, Šmarda, Voborník, Hlavatý (Ponikelský) - Strakatý (Paizker), Stanner T., Jaroš (Kašpar), Magyar - Pekáč (Pavliš), Šimerda

Utkání hrané ve středu přineslo velké problémy do domácí sestavy. Z pracovních a studijních důvodů chybělo mnoho opor (Frank, Vyleťal, Bareš, Tarantík...), takže už před úvodním hvizdem bylo nad slunce jasné, že porazit soupeře vedoucího A.třídu bude velký oříšek, ale nedobytnost předměřického hřiště a odhodlání celého týmu přineslo tížené ovoce.

Začátek zápasu byl velmi opatrný, snažili jsme se držet míč na svých kopačkách a hrát ze zajištěné obrany, ale to se nám stalo osudným. Po hrubici v rozehrávce, které se dopustil domácí brankář Jaška, jsme soupěři hodně lacině darovali první branku. 0:1. Poté se nám podařilo po krásné akci, na jejímž konci byl Pekáč, vyrovnat 1:1. O chvíli později už byli zase hosté ve vedení, když Voborníka neposlechl balon na těžkém terénu a poslal hostujícího útočníka do nájezdu na domácí branku, hostující útočník obešel kličkou Jašku, ale ten ho srazil a byla nařízena penalta, kterou sám postižený útočník s přehledem proměnil. Vyrovnání opět přinesl střelecky dobře naladěný Pekáč a do šaten se tedy šlo za vyrovnaného stavu 2:2

Druhý poločas jako by nastoupil zcela jiný tým Předměřic, obrana byla o mnoho jistější, kombinace rychlejší a přesnější. Netrvalo dlouho a přineslo to svoje ovoce, když se nám podařilo strhnou vedení na svoji stranu a donutit soupeře hrát naši hru. Na branku hostí, střeženou Tošovským, se valil útok za útokem a branky přibývali. Historicky první branky se za A tým dočkal Tomáš Ponikelský, který byl svoji šancí (nájezdem na brankáře z poloviny hřiště) tak překvapen, že se na chvíli skoro zastavil a zkontroloval pomezního, zda nejde o offsajd, ten mu ale dal pokyn, že může hrát a Ponikelský si mazácky s brankářem poradil a zarazil tak dalších hřebík do Libčanské rakve. Předměřice postoupili mezi poslední 4 týmy společně s Převýšovem (který si postup do celorepublikového kola Ondrášovka cupu může zajistit vítězstvím v Krajském přeboru), Červeným Kostelcem a Jaroměří. Ve hře je tedy nejspíše ještě jedno místo do předkola Ondrášovka cupu pro jeden z týmů Předměřic, Jaroměře nebo Červeného Kostelce.