Úvodní stránka Fotogalerie KontaktProsinec 17 2018 15:56:51

Halový turnaj OFS 2013
Mladší žáciHalový turnaj OFS 2013
V sobotu 30. Listopadu jsem se zúčastnili okresního halové turnaje, který se konal u nás v Předměřické hale. Do turnaje jsme přihlásili 2 týmy. Spolu s našimi týmy se turnaje zúčastnili následující mužstva: Nový Hradec/Slavia HK, Stěžery/Probluz B, Roudnice/Lhota pod Libčany, Třebeš dívky, Třebeš A, FC HK dívky, Stěžery/Probluz A, Smiřice, Kunčice, Třebeš B, Předměřice A a B.
Tyto týmy se rozlosovaly do dvou skupin po 6 mužstvech. A následně mezi sebou sehráli zajímavé zápasy. Do finálové skupiny postoupili první dva v základních skupinách. Do turnaje jsme vstupovali s 18 ! dětmi, proto jsme se rozhodli pro rozdělení na dva týmy, aby si všichni dostatečně zahráli. A to si myslím, že se také stalo.

Sestava týmu A:
Štosek,Jedlička- Doležal, Nosek, Peremská, Koubalík, Drábek, Feko P., Feko W., Šolc.

Sestava týmu B:
Mrkvička, Šimůnek, Novotný, Satranský, Košata, Souček, Peremský, Krejčíř.

Oba naše týmy předváděly ve většině turnaje opravdu pohledný fotbal, který se divák musel určitě líbit. Jen je škoda, že když si za zápas vytvoříme 10 gólovek, tak proměníme maximálně 2. Což se nám několikrát vymstilo. Nicméně trošku k zhodnocení obou celků.

Začal bych týmem A, který byl v první skupině. Tento tým byl silný na balónu a nebál se vymýšlet pohledné akce. Bohužel, jak jsem zmínil výše, scházelo nám lepší zakončení. To se projevilo již při prvním zápase. Hráli jsem se společným týmem Roudnice a Lhoty. Během úvodních 5-ti minut jsme si vytvořili min. 4 gólvoky, které jsme bohužel neproměnili a soupeř nás za to potrestal. Jen díky štěstí jsme srovnali v poslední sekundě na 2:2. Byl to první zápas turnaje a ty nejsou nikdy lehké. Další zápas jsme sehráli proti Novému HK/Slavia. Tento zápas také nabídl několik našich šancí, které jsme opět neproměnili. A když se nám podaří vstřelit branku na 1:0, tak bohužel inkasujeme smolně na 1:1. Takže další remíza. I když v těchto obou úvodních zápasech jsme byli lepším týmem, tak se nám je nepodařilo vyhrát. Ale fotbalový dojem byl moc pěkný. Bohužel se nám pak nepovedli další 2 zápasy ve skupině. Nejdříve s týmem ze Stěžer/Probluz B (0:1) a poté s dívkami z Třebše (1:2). A byl před námi poslední zápas ve skupině a také i v turnaji. Čekal nás nejlepší tým ze skupiny Třebeš A. Do tohoto zápasu jsme vložili všechno a také to tak vypadalo. Všichni makali na více jak 100 % a to byl základ toho, že jsme soupeře zaskočili a po velké a hlavně fotbalové bitvě jsme zaslouženě vyhráli 2:1. Do kabin jsme odcházeli s potleskem tribun. Sice postup nevyšel, ale všechny zápasy až na jednu výjimku se mi moc líbili.

Zápasy:
Předměřice – Roudnice/Lhota 2:2 (Nosek, Drábek)
Předměřice – Nový HK/Slavia 1:1 (Šolc)
Předměřice – Stěřery/Probluz B 0:1
Předměřice – Třebeš dvíky 1:2 (Koubalík)
Předměřice – Třebeš A 2:1 (Feko P., Koubalík)

Skončila skupina A a hned začala skupina B, kde jsem, měli druhý celek. Druhý tým nám předvedl také několik povedených akcí a hezkých fotbalových momentů. I v tomto týmu se projevilo neproměňování šancí, které jsme si vytvořili. Začali jsme proti těžkému soupeři a to dívkám z HK. První zápas v turnaji a hnedka proti vyspělým holkám. Byl to vyrovnaný zápas, ale holky nakonec nás přetlačili a vyhráli 2:1. Po tomto zápase jsme udělali pár změn v sestavě a to nám prospělo. Druhý zápas ve skupině se již vyhrály 3:0 nad Černilovem B. V tomto zápase se potvrdila naše vyspělost proti týmu, který nastoupil s hráči, kteří spadali ještě do mladší kategorie. Nicméně vítězství se počítá a my jsme zaslouženě vyhráli. Další zápas již byl zajímavější, neboť jsme hráli proti Stěžery/Probluz A. Zápas byl vyrovnaný a také tak skončil výsledek. Remíza 2:2 byla zasloužená pro oba týmy. V dalším zápase jsme nastoupili proti týmu ze Smiřic, který jsme vysoko porazili 6:1. V tomto zápase jsme byly jasně lepší a soupeře k ničemu nepustili. Jen jednou jsme zaspali a soupeř to dokázal proměnit. V tomto zápase bylo k vidění několik zajímavých akcí, po kterých jsme skórovali. A čekal nás poslední zápas ve skupině, který rozhodl o postupu do finále. Bohužel jsme ho prohráli po velké bitvě 2:0. Po zbytečné chybě jsme prohrávali 1:0 a tak jsme se snažili ze všech sil s výsledkem něco udělat. Poslední 2 minuty jsme hráli takřka bez gólmana, který se zapojoval do útočení. Bohužel netrpělivost a nepřesnost nabídly soupeři druhou branku, která již upravila skóre na 2:0. I přesto, že se nám také nepovedlo postoupit do finále s druhým týmem, tak tento turnaj hodnotíme velice kladně.

Zápasy:
Předměřice – FCHK dívky 1:2 (Souček)
Předměřice – Třebeš B 3:0 (Šímůnek 2, Souček)
Předměřice – Stěžery/Probluz A 2:2 (Šimůnek 2)
Předměřice – Smiřice 6:1 (Košata 3, Šimůnek, Krejčíř, Souček)
Předměřice – Kunčice 0:2

Do turnaje jsme šli s tím, že se pokusíme postoupit do finále. Ale hlavní cíl tohoto turnaje bylo, abychom dali příležitost všem našim hráčům, a to si myslím povedlo. I když někteří byli zklamaní z nepostoupení do finále, tak jsme byli s jejich výkonem na turnaji velmi spokojení. A je vidět, že jsme velmi fotbalové mužstvo, jen nám chybí přesnější zakončení. Přesto věřím, že se na další turnaje kvalitně připravíme a předvedeme opět hezký, kombinační fotbal.