Úvodní stránka Fotogalerie Kontaktčervenec 19 2019 14:46:58

Police nad Metují - Předměřice nad Labem 1:0 ( 0:0 )
Muži "A"1. kolo Poháru hejtmana královéhradeckého kraje
Police nad Metují - Předměřice nad Labem 1:0 ( 0:0 )
Branka: 68. Mucha T.
Rozhodčí: Linhart - Pálka, Schärfer
ŽK: Vik, Klapkovský - Strakatý
SESTAVY:
PŘEDMĚŘICE: Kekelák - Hronek, Vyleťal, Lejp, Jiroušek (87. Pšenička) - Ponikelský T. (83. Jaroš), Ponikelský L., Paizker, Bezvoda (66. Hlavatý) - Pekáč, Strakatý
POLICE: Bouška - Rieger, Semerák (82. Reimann), Kudláček, Janík, Kollert (38. Bergmann), Mucha J. (60. Valtera), Mucha T., Vik, Šprinc (70. Sivak), Klapkovský
Po postupu přes Nový HK (1.A třída) nás čekal soupeř z Police nad Metují, který si poměrně hladce poradil s Broumovem (Krajský přebor) v poměru 4:1. Domácí od úvodních minut působili velice kompaktním dojmem a tlačili se dopředu. Nám trvalo zhruba deset minut se z úvodního tlaku oklepat a poté se již hra začala vyrovnávat, první vážnější šanci utkání si vypracoval Strakatý, který se uvolnil a přes vybíhajícího brankáře Boušku se pokusil o lob, který skončil jen o centimetry vedle pravé tyče domácí branky. O pár minut později jsme měli možnost zahrávat přímý volný kop z dobrých 25-ti metrů, k míči se postavil Bezvoda a jeho tvrdá střela na levou tyč donutila domácího Boušku k vynikajícímu zákroku. Poté byl k vidění svižný kombinační fotbal z obou stran, ale bez výraznějšího zakončení. O pořádný vzruch se postaral až zkušený domácí borec Jandík, který si navedl míč do střelecké pozice a dělovkou zhruba z 18-ti metrů rozezněl břevno branky Kekeláka.
Do druhé půle vstoupila lépe Police, úvodní minuty sice přinesly spíše oťukávanou, ale byli to právě domácí, kteří hýřili pohybem. První dobře vyhlížející šanci druhého poločasu měl na kopačce dobře hrající Pekáč, který se vřítil do vápna, ale levačkou už nestačil přelobovat vyběhnutého brankáře Boušku. Police měla obrovskou šanci v 60. minutě, kdy se hostující hráč prodral do vápna a z velké blízkosti zamířil mezi nohy Kekeláka, ten však stačil zareagovat z kategorie last minute a míč vytěsnil reflexivním zákrokem na tyč. Jedinou branku utkání přinesla 68. minuta, kdy po centru z pravé strany propadl míč mezi obranu hostí a zcela volný T. Mucha si míč postrčil do prostoru pokutového puntíku a technickou střelou k tyči nedal marně se natahujícímu Kekelákovi šanci - 1:0. Branka na 1:0 nás nezlomila ba naopak, vyvinuli jsme snahu o vyrovnání a postupně jsme otevírali hru. V 75. minutě jsme vytvořili závar před brankou domácích, ale Lejp ani Pekáč nedotlačili míč za brankovou čáru. O pět minut později měli domácí šanci utkání rozhodnout, když vletěli do otevřené obrany Předměřic, ale s křížnou střelou na zadní tyč si Kekelák poradil. Naši největší šanci jsme si vypracovali 5 minut před koncem, kdy jsme dokázali dostat centr do vápna, na který si počíhal zcela osamocený Pekáč a jeho zakončení skončilo na břevně domácí branky. V závěru utkání jsme se již k většímu ohrožení branky nedostali a tak Police může slavit postup do dalšího kola poháru, kde se střetne s exdivizní Jaroměří.
Soupeři gratulujeme a nás čeká za týden v sobotu 13.8.2016 od 17:00 první mistrovské utkání. Na domácím hřišti přivítáme Černíkovice a věříme, že nás přijdete podpořit.