Úvodní stránka Fotogalerie Kontaktčervenec 19 2019 14:38:17

Doudleby - Předměřice 5:0 ( 3:0 )
Muži "A"JAKO 1.B třída, skupina B, 2. kolo

Doudleby n.O. - Předměřice n.L. 5:0 ( 3:0 )
Branky: 15.Dudek, 42. a 44. Kopsa, 60.Lyer, 65. Mazura Mar.

ŽK: 20. Lyer, 40. Kopsa - 25. Hronek, 30. Ponikelský L.
Rozhodčí: Nožka - Pálka, Franěk Delegát utkání: Židík

Sestavy:
DOUDLEBY: Petraš - Mazura Michal, Krmaš (K), Mazura Matěj, Kozák (66.Gärtner), Šrámek, Kotyza, Dudek, Lyer, Mazura Marek, Kopsa (46. Langr)

PŘEDMĚŘICE: Kekelák - Zeman, Hronek (K), Vyleťal, Jiroušek (55. Bareš E.) - Ponikelský T., Ponikelský L., Pekáč (38. Voborník), Paizker - Frank (74. Bouček J. st.), Strakatý (82. Pšenička)

Za krásného letního počasí jsme nastoupili ke druhému kolu 1.B třídy skupiny B na čerstvě pokropeném pažitu v Doudlebách nad Orlicí. Oproti domácímu duelu jsme museli udělat vynucené změny v sestavě, když nebyli k dispozici Šmarda, J. Bareš a Lejp. K dispozici také nabyl dlouhodobě zraněný Bezvoda a Jaroš. Využít jsme nemohli ani střelce hattricku z prvního kola, Josefa Boučka ml..

Utkání předcházel slavnostní ceremoniál, když dva domácí činovníci slavili svá životní jubilea.
Utkání začalo ve svižném tempu, kterému jsme se přizpůsobili a hned v 5. minutě utkání krásným pasem našel Paizker zabíhající Franka, který se uvolnil a technickou střelou na levou tyč a domácí brankář měl co dělat, aby vytáhl tento pokus na roh. Bohužel tato akce byla asi největší, jakou jsme si v zápase vypracovali. V 11. minutě zahrozili domácí, když míč propadl ke zcela volnému hráči domácích a ten se ocitl osamocen před naším brankářem, ten však včas zmenšil úhel a tuto šanci skvěle zlikvidoval. Varování nám nepřirostlo k srdci a v 15. minutě Doudleby udeřili, když se z ostrého úhlu řítil jeden z domácích hráčů na branku, obrana Slavoje se koncentrovala pouze na tuto situaci a nechala za sebou zcela volného Stanislava Dudka, který dostal přesnou přihrávku, která poslala celou naši obranu na párek – 1:0. Pokud byla hra do tohoto momentu mírně vyrovnaná, tak pak už rozhodně Doudleby diktovaly tempo utkání. O pár minut později se dostal míč opět ke zcela osamocenému útočníkovi domácích, který na malém vápně bojoval se zpracováním a Kekelák včasným vyběhnutím zneškodnil zakončení. Když už to vypadalo, že se půjde do kabin za stavu 1:0 a budeme mít šanci vymyslet, jak utkání vyrovnat, tak domácí udeřili z rychlého protiútoku, který jsme nezachytili. Prudký centr z pravé strany jemně tečoval Jan Kopsa a podél našeho brankáře uklidil míč na zadní tyč – 2:0. Definitivní KO jsme dostali od dvě minuty později, když dostal míč do brejku opět Jan Kopsa, který obešel vybíhajícího Kekeláka a ve 44. minutě svítil na světelné tabuli stav 3:0.

Ve druhém poločase jsme si vytyčili jasný cíl brzy neinkasovat a pokusit se utkání zkorigovat. Tento smělý plán vzal za své již v 60. minutě, kdy se z dobrých 20 metrů napřáhl Matěj Lyer a trefil přesně pod víko marně se natahujícího Kekeláka – 4:0. Naše hra upadala do deprese, byla bez nápadu, bez chuti a domácí jasně dominovali. V 63. minutě letěla z hranice šestnáctky další rána k tyči, ale s tímto přízemním pokusem si Kekelák poradil, když s námahou míč vyrazil. Bohužel pověstného bůra jen o dvě minuty oddálil. Domácí s chutí kombinovali, nabízeli se a komunikovali. Jejich hra měla náboj a v 65. minutě po obléhání našeho pokutového území našli Doudlebští další skulinku v obraně Předměřic a krásnou přihrávku na hranici malého vápna zužitkoval Marek Mazura – 5:0. Posléze jsme se soustředili už jen na obranu s cílem více neinkasovat a utkání se v klidu dohrálo.

Domácí zaslouženě berou tři body, když byli v utkání jasně lepším týmem, který dominoval v útočné fázi a trestal naši nedůslednost.