Úvodní stránka Fotogalerie KontaktProsinec 17 2018 15:42:18

Rozhodčí: Linhart – Fišer, Svoboda
ŽK: 63. J. Bareš, 85. Hronek, 87. Frank – 78. Čiháček, 89. T. Havel

Sestavy:
PŘEDMĚŘICE: Kekelák – Zeman, Vyleťal, Lejp (46. Hronek), L. Ponikelský – T. Ponikelský (75. Hlavatý), Paizker, J. Bareš (K), Bouček ml. (46. Šmarda) – Frank, Strakatý (82. E. Bareš)

ČESKÉ MEZIŘÍČÍ: P. Havel – Baše, T. Havel, Čiháček (K), Kozák, Rezek, Hlavsa, Ježek, Krajňak, Tomášek, Slánský

KOMENTÁŘ: Od utkání ve Vamberku jsme udělali několik změn v sestavě, do branky se vrátil po zranění Kekelák, dále také Lejp, který bohužel ještě není úplně fit a utkání nedohrál a zřejmě nejpodstatnější změnou byl návrat našeho kanonýra Franka. K utkání nebyli připraveni Švehlík, Pekáč , Voborník a Bezvoda.
I přes veškerá varování trenéra Boučka jsme k začátku utkání přistoupili vlažně a hned v 6. minutě vykoupal naši obranu na rohu velkého vápna a brankového čáry střelec hostí Baše, který si přichystal nikým neatakován střeleckou pozici a na přední tyč prostřelil Kekeláka – 0:1. Poté jsme postupně přebírali iniciativu a vyrovnávací branka visela ve vzduchu, ale nebylo nám přáno. Několik slibných šancí nezužitkoval zkušený Frank a neprosadili se ani Strakatý s Paizkerem, který trefil střelou z voleje břevno. Geniální branka padla až ve 40. minutě, když jsme měli možnost zahrávat přímý kop z dvaceti metrů. Milan Zeman vyslal přihrávku podél zdi za obranu, kde si naběhl Frank a střelou na přední tyč nedal brankáři Havlovi šanci – 1:1. Velice pěkná a chytrá branka. Bohužel za dvě minuty přišla pohroma, hosté se lacino prokombinovali přes špatně rozestavenou obranu a Baše nabídnutým brejkem nepohrdl – 1:2.

Do druhé půle jsme udělali dvě změny, když zraněného Lejpa nahradil Hronek a Boučka ml. velezkušený Michal Šmarda, který přijel pomoci rovnou z letiště, když se vrátil ze srazu reprezentace U-17 ve Francii. Ve druhé půli se hosté k přímému ohrožení naší branky nedostali. Jejich dlouhé centry nebyli buď přesné, nebo si s nimi poradila obrana. Vyrovnání na sebe nenechalo dlouho čekat, v 60. minutě hosté zahrávali rohový kop, míč sebral Kekelák, vyhazuje na Franka, ten se narážečkou uvolňuje, řítí se sám na branku hostí a s přehledem proměňuje krásnou rychlou akci na – 2:2. V závěru utkání nám chyběla větší dravost a klid v zakončení.

Utkání tak dospělo až k pokutovým kopům, kde se bavili hlavně diváci. V první sérii proměnil J. Bareš a vzápětí Kekelák chytá. Ve druhé dávají oba, za nás Hronek. Ve třetí sérii E. Bareš překopává a hosté vyrovnávají. Ve čtvrté sérii netrefuje L. Ponikelský a v páté proměňuje Šmarda, hosté mají matchball. Jenže by to nebyl Michal Šmarda, aby něco nevymyslel. Stoupá si do branky a zkouší rozhodit hostujícího střelce, povedlo se a Šmarda chytá. Šestá série, Hlavatý dává, hosté také, když se míč odrazil šťastně od kolena Šmardy. Sedmá série, Frank dává a tentokrát Kekelák netrefuje stranu a hosté vyrovnávají. Série osmá, Zeman proměňuje a do branky si opět stoupá Šmarda, který opět chytá a bereme plusový bod.